12 милих створінь, що вже невдовзі можуть зникнути в Україні

Україна – це ще й багатий тваринний світ! На території нашої країни мешкає безліч дивовижних видів. Однак, на жаль, у результаті діяльності людини чимало з них опинилися під загрозою.

Український контент вирішив познайомити вас із наймилішими звірятами Червоної книги, яких невдовзі у дикій природі можна й не зустріти…

Горностай
Справжній красень! Має щільне хутро, що влітку набуває коричнево-жовто-сірого, а взимку – білого забарвлення. Через це, власне, вид зазнав серйозного нищення з боку мисливців. В Україні мешкає скрізь, окрім степових районів, однак точна чисельність на сьогодні не відома.

ermine6


 

Корсак
Рідкісний вид, що трапляється в Україні лише на Луганщині. За останніми даними, єдина популяція налічує не більше 20 особин.

102145


 

Їжак вухатий
Зникаючий вид. Чисельність в Україні не перевищує кілька десятків особин. За останні 20 років відома лише одна достовірна знахідка в околицях Луганська.

maxresdefault


 

Перегузня
В Україні цей рідкісний вид поширений на території Запорізької, Донецької та Луганської областей. Однак за даними науковців – це не більше 100 особин. Перегузню важко сплутати з іншими видами завдяки строкатому хутру. Цікаво, що перегузні, на відміну від найближчих своїх родичів – турботливі батьки. У вихованні нового покоління приймає участь пара.

a-528


 

Соня садова
Ареал виду інтенсивно скорочується. Вид, найімовірніше, зберігся на Волині та у Центральному Поліссі. Серед причин скороченняя чисельності – суттєве зменшення площ природних деревостанів та масштабні санітарні рубки, спрямовані на знищення дуплистих дерев. А саме в дуплах влаштовує собі зимові гнізда соня садова.

a-514


 

Сліпачок звичайний
Загальна чисельність в Україні не більша 2-3 тисячі особин. Вид утримується як лабораторна тварина для генетичних досліджень. Ефективна охорона можлива лише при збільшенні площі заповідних ділянок степу.

tumblr_nnm2paUKa31ut72uwo1_1280


 

Ховрах крапчастий
В Україні був поширений майже по всьому лівобережному лісостепу. Але в останні десятиліття чисельність виду впала в тисячі разів! За останніми даними – це не більше тисячі дорослих особин, що розпорошені по кількох колоніях. Причинами різкого падіння чисельності стало безпосереднє винищення, а також розорення цілинних ділянок.

Spermophilus_suslicus2


 

Підковоніс малий
В Україні поширений у прикарпатських областях, Поділлі, Придністров’ї, Криму.
Серед причин зміни чисельності – руйнування природних підземель. Цікаво, що представники виду живуть до 17 років!

Bat(20070605)


 

Кутора мала
Вид поширений в лісовій та лісостеповій зонах правобережжя, в плавнях Дніпра та Дунаю, в Кримських горах. Відмічена тенденція до скорочення чисельності внаслідок вирубування дерев а також забруднення вод та узбережних ділянок.

a-479


 

Хохуля
Чисельність виду становить 300–500 особин. Серед причин зникнення: бракон’єрство, вирубування лісів, оранка та осушення заплавних угідь, випас худоби, забруднення водойм.

vyhuhol'


 

Кінь дикий
В Європі цей вид зник в ХІХ столітті, в Азії – в ХХ. Станом на 2009 рік в Україні нараховувалося близько 50 коней. Вид поширений у зоні відчуження і зоні відселення Чорнобильської АЕС.

IMG_1430 (1)


 

Афаліна
Дельфін середнього розміру: довжиною 2,2–3 метри. Утримується в океанаріумах. Легко дресирується. В природі трапляється по всій акваторії Чорного моря, включаючи територіальні води України. Чисельність знижена внаслідок промислу. В територіальних водах України чисельність, ймовірно, становить 5-10 тис. особин.
Цікаво, що вагітність виду триває біля року, а тривалість молочного годування нового покоління – від півроку до 2 років.

reWalls.com-26472

[polldaddy poll=9168180]

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Follow Me
Instagram
2015-11-07T20:12:57+02:00 7 Листопада, 2015|Новини, Фото|Коментарі Вимкнено до 12 милих створінь, що вже невдовзі можуть зникнути в Україні
error: Content is protected !!