20+ найцікавіших дорогоцінних монет України

Ювілейні та пам’ятні монети в Україні, як правило, випускають обмеженим тиражем з певної нагоди. Є й ті, що присвячені окремій темі: пам’яткам архітектури, видатним діячам чи святам. Особливу цінність мають монети, викарбувані з дорогоцінних металів – золота та срібла. Якраз вони і є найбільш привабливими для колекціонерів та тих українців, котрі бажають вигідно вкласти гроші. Адже вартість такого капіталовкладення постійно зростає…

Український контент здійснив огляд найбільш коштовних та цікавих монет України, виготовлених із дорогоцінних металів.

Срібні

Морський коникMors'kiy konik2 Mors'kiy konik1

Ця срібна монета введена в обіг у 2003 році. Присвячена представникові ряду Голкоподібних, єдиному ендимічному підвиду морського коника чорноморського у фауні України, ареал поширення якого – Азовське і Чорне моря.

Вартість: 597 гривень


 

Свято Різдва Христового в Україні

Svyato Rízdva Khristovogo v Ukraí̈ní Svyato Rízdva Khristovogo v Ukraí̈ní2

Срібна монета, що присвячена одному із головн
их українських свят. На аверсі зображено різдвяну зірку – традиційний атрибут, пов`язаний з євангельською легендою про Христа. На реверсі постає традиційна святкова сцена – різдвяний колядницький гурт з різдвяною зіркою.

Вартість: 597 гривень


 

 

ПугачPugach Pugach2

Монета срібна. Присвячена пугачу – єдиному виду цього роду у фауні України, переважна частина популяції якого зосереджена у західних областях країни. Цей вид занесено до Червоної книги України.

Вартість: 597 гривень


Сорочинський ярмарок Svyato Rízdva Khristovogo v Ukraí̈ní2 Svyato Rízdva Khristovogo v Ukraí̈ní

Дивовижний ярмарок, який щолроку збирає гостей з усієї країни, явиявляється, також має власну монету! Виготовлено її зі срібла. На аверсі на тлі українського пейзажу можна розрізнити профіль Гоголя та Рудого Панька.

Вартість: 1116 гривень


Гопак Gopak Gopak2

Український народний танець просто не міг бути проігнорований у цій справі! Монету виготовлено зі срібла і вона зображає з одного боку – танцюючу пару, а з іншого – козака з шаблею. Адже гопак – то не лише танець, а й бойове мистецтво!

Вартість: 597 гривень


Різдво Христове Rízdvo Khristove2 Rízdvo Khristove

Вражає художнє вирішення монети. Виготовлено її зі срібла. На аверсі між двома постатями ангелів розміщено малий Державний герб України. На реверсі відтворено біблійну легенду про народження Христа.

Вартість: 597 гривень


Незалежність Nezalezhníst' Nezalezhníst'2

Одна із перших дорогоцінних монет незалежної України. Виконана в сріблі. Присвячена п’ятій річниці проголошення незалежності.

На момент випуску була оцінена у 2 мільйони карбованців


Чумацький ШляхChumats'kiy Shlyakh2 Chumats'kiy Shlyakh

Сруібна монета, що присвячена чумацтву – торговому промислу, що стало частиною історії та культури України. Привертає увагу голограмма колеса на аверсі.

Вартість: 1116 гривень


Острів Хортиця на Дніпрі – колиска українського козацтваOstrív Khortitsya na Dníprí - koliska ukraí̈ns'kogo kozatstva2 Ostrív Khortitsya na Dníprí - koliska ukraí̈ns'kogo kozatstva

Присвячена колисці українського козацтва, унікальній пам`ятці природи, історії та археології – острову Хортиця. Срібло.

Вартість: 8858 гривень

 

 


Козацький човенKozats'kiy choven Kozats'kiy choven2

Срібна монета, присвячена судноплавним успіхам українців козацької доби. На аверсі містить відбиток позолоченої печатки війська запорізького.

Вартість: 1116 гривень

 

 

 


Лісова пісняZa tvorom Lesí Ukraí̈nki `Lísova písnya` Za tvorom Lesí Ukraí̈nki `Lísova písnya`2

Срібна монета, випущена з нагоди 140 років з дня народження Лесі Українки. На аверсі зобразили портрет видатної поетеси, а на реверсі – сюжет з її найвідомішого твору – «Лісова пісня».

Вартість: 1116 гривень

 

 


Українська вишиванкаUkraí̈ns'ka vishivanka2 Ukraí̈ns'ka vishivanka

Українська вишивка – унікальне мистецтво! Звісно ж, воно заслуговує мати і власну монету. Виготовлено її зі срібла. На реверсі монета містить голограму, що додає їй яскравості.

Вартість: 597 гривень

 

 


МатеринствоMaterinstvo2 Materinstvo

Вічна тема у мистецтві припала до душі і нумізматам. Срібна монета, суть якої буде зрозумілим кожному.

Вартість: 377 гривень

 

 


Українська лірична пісняUkraí̈ns'ka lírichna písnya2 Ukraí̈ns'ka lírichna písnya

Українці –співоча нація! Нагадати про це вирішили, випустивши срібну монету з використанням кольорового срібла. Вийшло яскраво.

Вартість: 597 гривень

 


20 років незалежності України 20 rokív nezalezhností Ukraí̈ni2 20 rokív nezalezhností Ukraí̈ni

Срібна монета, відлита з нагоди 20-річчя незалежності нашої держави! На ній художники зобразили і традиційні орнаменти, і галузі, якими славиться Україна, і видатних особистостей.

Вартість: 8858 гривень


Золоті:

 

ОрантаOranta2 Oranta

Для карбування цієї монети використовували практично чисте золото. Присвячена монета

берегині – образу Божої матері, відомому під назвою Оранта у соборі святої Софії в Києві.

На сьогодні ці монети можна знайти лише у приватних колекціях, оскільки вони були розкуплені одразу після випуску. Усього було відкарбовано тисячу штук.


 

Український балет Ukraí̈ns'kiy balet2 Ukraí̈ns'kiy balet

Одна з найдорожчих монет України. Виготовлена із золота 900 проби. Цю дійсно дорогоцінну монету присвячено українському балету.

Вартість: 17035 гривень

 


 

ЕнеїдаYeneí̈da2 Yeneí̈da

Золота монета, присвячена 200-річчю першого видання “Енеїди” – поеми основоположника нової української літератури Івана Пертровича Котляревського.

Вартість: 17035 гривень

 


Хрещення РусіKhreshchennya Rusí Khreshchennya Rusí2

Присвячена офіційному запровадженню християнства як державної релігії. На початку 988 року християнство прийняли Володимир Великий та його найближче оточення. Весною того ж року до віри прилучилися кияни, що започаткувало початок хрещення всієї країни.

Вартість: 17035 гривень

 


ЛелекаLeleka2 Leleka

Птах, що став одним із символів України. Монету, присвячену йому, виготовили із золота.

Вартість: 1651 гривень

 


Євро-2012Fínal'niy turnír chempíonatu Êvropi z futbolu 2012 r.2 Fínal'niy turnír chempíonatu Êvropi z futbolu 2012 r.

Найдорожча і найважча (500 грам) монета України на сьогодні. Присвячено її фіналу чемпіонату Європи з футболу, який було проведено в Україні та Польщі у 2012 році. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА.

Вартість: 545843 гривень


 

Біметалеві (золото-срібло):

Київська Русь

Kií̈vs'ka Rus' Kií̈vs'ka Rus'2

Монета виготовлена з використанням срібла та золота. Присвячена державі, що дала початок українству. На реверсі у центрі зображено давньоруський колт – традиційну жіночу прикрасу тих часів.

Вартість: 6680 гривень

 


 

Чиста вода – джерело життяChista voda - dzherelo zhittya2 Chista voda - dzherelo zhittya

Монету створили аби привернути увагу до проблеми бережного використання ресурсів. Зокрема – питної води. Монету виконано у сріблі та золоті.

Вартість: 6680 гривень

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2015-12-26T12:30:56+02:00 26 Грудня, 2015|Історія, Мистецтво, Новини|Коментарі Вимкнено до 20+ найцікавіших дорогоцінних монет України