5 найсильніших українських документальних фільмів року, які можна переглянути в мережі

Рік, що минає, був для України знаковим у багатьох сенсах. На хвилі патріотизму, зокрема, почало відроджуватися кіномистецтво. У 2015 році світ побачило чимало фільмів українського виробництва. У тому числі й документальних.

Поруч з цим ситуація в країні часто сприяла тому, що автори просто викладали власні творіння в мережу, знехтувавши кінопрем’єрами на великих екранах. Часто цього вимагав історичний момент, а інколи – потреба аби фільм переглянуло якомога більше свідомих українців.

Український контент дібрав п’ять найсильніших українських документальних фільмів 2015 року, які можна переглянути в мережі.

Рейд. Сила нескорених

Надзвичайно сильний фільм про подвиг українських десантників. Наприкінці липня 2014-го вони вирушили у найдовший рейд у військовій історії світу. Їм довелося здолати 400 кілометрів, 170 з яких – у жорстоких боях, коли ворог був навколо – на всі 360 градусів. Десантники впорались. Знищили опорні пункти й блокпости супротивника та вивели з-під загрози оточення три тисячі побратимів.


 

Два дні в Іловайську

Документальний фільм військового репортера полку «Азов» Руслана Ганущака. Автор відверто та без купюр розповідає про Іловайський котел. Провівши два дні у цьому місті, репортеру вдалося зібрати враження бійців від ситуації.


Аеропорт

242 пекельні дні. Оборона Донецького аеропорту стала легендарною військовою операцією. І цей фільм – про її Героїв. Замовником фільму виступило Міністерство оборони. Фільм було створено протягом місяця й п’яти днів. У стрічці задіяно 17 реальних героїв – «кіборгів», бійців з сусідніх частин, медиків, волонтерів, журналістів. Головний герой – полковник Редут. Він і є саме тією людиною, під чиїм командуванням бійці перетворилися на «кіборгів».


Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919

Цей фільм – новий погляд на УГА. Фільм пропонує не лише документальні факти, а й ігрову складову. Неоднозначна історія тих років показана з точок зору всіх сторін-учасиць. І саме цей баланс вигідно вирізняє фільм. В основі сюжету – спогади очевидців подій. Режисер фільму – Тарас Химич, автор сценарію – кандидат історичних наук Олександр Пагіря.


Immigraniada

Молодий режисер Стас Пуздряк зняв фільм про українців, які з різних причин виїхали за кордон і тих, які не хочуть та не планують повертатися. Зйомки документального фільму відбувалися на території шістьох країн. За задумом автора, кіно у першу чергу має знайти свого глядача переважно в Україні.

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2015-12-16T20:38:54+02:00 16 Грудня, 2015|Мистецтво, Новини|Коментарі Вимкнено до 5 найсильніших українських документальних фільмів року, які можна переглянути в мережі