Стінопис-загадка. Де шукати у Києві новий дивовижний мурал?

«Повертаючись до коренів». Стінопис із такою назвою було завершено днями в районі Мінського житлового масиву столиці – на теплопункті Київенерго.

На перший погляд на цьому яскравому малюнку все зрозуміло, однак якщо придивитися можна помітити безліч деталей, кожна з яких символізує ту чи іншу сторінку з історії Києва і, зокрема, Оболоні.

За словами художник, який створив це диво – Dima Fatum, малюнок охоплює одразу кілька ключових епох: від давніх часів та Київської русі аж до наших днів.

– Сюжет розвивається навколо дерева, що зростає біля теплопункту і є у центрі композиції. Воно символізує, що природа має центральне значення для людини, не зважаючи на глобальну урбанізацію, – відзначає мураліст.

Своє місце на стінописі знайшли і згадки про перші археологічні знахідки на Оболоні. В 1876 році тут були виявлений Оболонський скарб римських монет, що став свідченням – давні жителі цієї місцевості мали розвинуті торгівельні зв’язки з античними містами. Саме тому в сюжеті зображено римську монету. Саморобна іграшкова машинка на стінописі з надписом «101» відсилає до пожежної частини поруч – на вулиці Малиновського. До речі, ця пожежна частина – найбільша в Європі. Скіфські баби на малюнку нагадують, що в 70-их роках минулого століття в цьому районі було знайдено найбільше поселення давніх слов’ян.

Навіть поліно на землі тут не просто так!

– Обрисами воно нагадує тунель залізної дороги, недобудованої в радянський час через Другу світову війну. Тепер ця споруда одна з найбільш цікавих і незвичайних на Оболоні, – констатує Dima Fatum.

І навіть у листочку квітки тут замасковано образ. Це обриси портрету маршала Малиновського, в честь якого названо вулицю.

Мурал можна знайти за адресою: вул. Маршала Малиновского, 30.

Фото: Dima Fatum

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2017-06-11T16:25:56+03:00 11 Червня, 2017|Мистецтво, Новини|Коментарі Вимкнено до Стінопис-загадка. Де шукати у Києві новий дивовижний мурал?