Король Данило… Фільм, що замахнувся привернути увагу світу до української історії

Цього літа в Україні стартували зйомки фільму «Король Данило». Стрічка стане першим історичним бойовиком українського виробництва та, за задумом творців, кінороботою, що приверне погляд глядача до легендарної історії.

«Він не такий, як ви думаєте. Забудьте усе, що ви чули до цього. Відкинувши усі стереотипи звільніть розум, щоб історія життя короля стала оповіддю про людину, її характер, її рішення, її вчинки, її відповідальність та непередбачуваність. Він – інший, завдяки чому переветає світ з ніг на голову. Ніякого сивочолого діда…» – так описують головного героя – Данила Галицького, творці фільму.

Постать єдиного короля Київської Русі, який вперше був визнаний Східною та Західною церквами як одностайний правитель найбільшої у середньовіччі території з найбагатшими природними ресурсами та досконалою системою правління, постане в сучасному кіно також вперше. Епічний образ на екрані втілить український актор Олександр Алексєєв.

– Король Данило – дуже яскрава постать. І ми не будемо прив’язуватись тільки до історії. Моя ідея – відкрити Данила: хто він був як людина, яким був його характер і яку роль він зіграв для нас. Наша мета – спробувати реконструювати його внутрішній світ, – відзначає режисер фільму Тарас Химич.

– Наша позиція – бути зрозумілими та цікаві західному глядачеві, що не знає нашої історії, зробити усе, щоб наш продукт із захопленням переглядали різні вікові категорії, а особливо вибаглива молодь, вихована якісними Голлівудськими фільмами, – коментує виконавчий продюсер фільму «Король Данило» Олеся Галканова-Лань.

Зйомки фільму вже розпочались. Вони триватимуть переважно на Львівщині та Прикарпатті, а також у Києві та Чернігові. Вихід фільму у прокат заплановано на травень 2018 року…

 

Однак амбітна ідея команди INVERT Pictures на чолі з режисером Тарасом Химичем насправді може і не відбутися через брак фінансування. Кошти на реалізацію проекту, а саме – 4 мільйони гривень, ініціативна група збирає на краудфандинговій платформі NA-STARTE. Щоб зацікавити потенційних доброчинців, у якості подарунку за внесок від «500 тисяч гривень і більше» команда готова надати благодійнику право зіграти епізодичну роль у фільмі…

– Головне, щоб усі пам’ятали про те, що ми робимо художню інтерпретацію історії, що це художній фільм і ми, малюємо своє бачення, свою авторську картину. Звісно, що ми сподіваємось на підтримку. Для нас важливо показати, що українське кіно – якісне, цікаве та видовищне, – відзначає Олеся Галканова-Лань.

 

 

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2017-08-16T22:49:43+03:00 15 Серпня, 2017|Ідеї, Мистецтво, Новини|Коментарі Вимкнено до Король Данило… Фільм, що замахнувся привернути увагу світу до української історії