Сію, сію, посіваю… Посівальні пісні, які варто знати (ТЕКСТИ)

Однією з прекрасних українських традицій зимового циклу свят є посівання осель зерном, що супроводжується обрядовими піснями – «посівалками».

Такі привітання є звичними для 14-го січня, коли українці відзначають християнські свята Меланки і Василя, а також Новий рік за старим стилем.

Вечір 13-го січня здавна називали Щедрим і готували до нього багатий святковий стіл. Від сходу першої зорі і до опівночі господарі зустрічали щедрувальників, серед яких в основному дівчата. А от 14-го січня і до опівдня виключно хлопчики та парубки посівали будинки рідних зерном і супроводжували цей обряд віршованими побажаннями. Зерно, посіяне на Василя, не вимітали три дні. Посівальникам віддячували солодощами, горіхами та дрібними грішми.

Український контент пропонує Вашій увазі тексти найвідоміших українських посівальних пісень – у новому, інтерактивному форматі… Вивчіть їх з дітьми і чудова традиція не згасне.

(чекайте на завантаження читанки…)

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2018-01-05T13:28:38+02:00 5 Січня, 2018|Ідеї, Новини, Різдво|Коментарі Вимкнено до Сію, сію, посіваю… Посівальні пісні, які варто знати (ТЕКСТИ)