Думки на вагу золота… Ліні Костенко – 88 років

19 березня день народження святкує легенда української поезії – Ліна Костенко.

В період “шістдесятництва” вона була однією з найпомітніших особистостей в літературі. Однак недовго. Вже з 1963 року її книги не друкували, поезію не брали журнали та газети… Відправною точкою для цього стала доповідь секретаря ЦК КПУ з ідеології, який заявив: “Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко”.

Ліна Костенко попри цькування чітко виявляла власну позицію.  Була однією з тих, хто підписав лист-протест проти арештів української інтелігенції. Була присутня на суді над М. Осадчим і М. Зваричевською. Під час суду над братами Горинями кинула їм квіти. Написала листи на захист В. Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті “Літературна Україна”. Після цього ім’я Ліни Костенко надовго було забутим і в пресі не згадувалось…

Поезії та книги Ліни Костенко почали виходити друком лише з відходом режиму. До цього – існували на сторінках закордонної преси та самвидаву.

Вже в сучасній Україні поетеса стала почесним професором найкращих вищих навчальних закладів України. За роман “Маруся Чурай” та збірку “Неповторність” була удостоєна Шевченківської премії і загалом є лауреатом багатьох престижних літературних премій. А от від звання Героя України Ліна Костенко відмовилась, відповівши: “Політичної біжутерії не ношу!”. Такий вчинок став сенсаційним. 

Ліні Костенко нині 88 років. Вона не дає інтерв’ю і останні роки не з’являється на публіці. Однак її ім’я – одне з тих, що відомі кожному українцеві. Український контент пропонує добірку з думок, цитат та віршів дійсно легендарної української письменниці та поетеси…

 

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram

3 коментарі

  1. Анонім 19.03.2018 у 07:03

    Неперевершено!

  2. Анна 19.03.2018 у 13:48

    Читаю і ніби все про мене і моє .чудові вірші ранять серце і душу.

  3. Анонім 20.03.2018 у 16:09

    Кожна фраза – філософія життя!

Коментарі закриті.