Чорнобиль. Якими краєвидами зустрічає туристів зона відчуження?

Британсько-американський міні-серіал «Чорнобиль» б’є рекорди популярності. Разом із рейтингами зростає і кількість бажаючих відвідати зону віджучення у якості туристів.

Український контент пропонує поглянути якими краєвидами зустрічає Чорнобиль зацікавлених…

Зона відчуження – з висоти польоту…
Фото: Maksim Papshev

Перебувати у Чорнобильській зоні заборонено дітям до 18 років та вагітним жінкам. Туристам не радять відвідувати інші місця, окрім тих, що були відведені для огляду. Не можна їсти та пити на відкритому повітрі, палити чи вживати алкоголь. Заборонено збирати та їсти ягоди, гриби, фрукти, горіхи. Не дозволяється сідати на землю, адже саме в землі, на думку експертів, може бути стронцій та цезій, період розпаду яких складає до двох тисяч років. Бувалі туристи воліють позбуватися від взуття, в якому досліджували зону…

Побачити сумнозвісну Чорнобильську АЕС та місто-примару Прип’ять приїжджають туристи з усього світу. Враженнями активно діляться в соціальних мережах.

“Я гадала, що Прип’ять – це просто покинуте місто. Не знаю, як ще пояснити. Просто дуже старі будинки і асфальт, що потріскався. Але тут ліс. І тепер не ліс навколо будинків, а будинки в суцільному лісі… По стінам всередині – коріння дерев. На дахах – суцільна краса – молоді сосни, берези, осики…” – ділиться враженнями у своєму Instagram Анна Лауренська.

Чорнобильська АЕС – в об’єктиві тревел-блогера із Словаччини Марека Норовського

“Жоден інший мандрівний досвід не залишив такого глибокого сліду, як відвідини Чорнобильської зони. Тут все від початку і до кінця було схоже на мандрівку в минуле. Це був досвід, який важко описати. Ви просто маєте побачити це самі…” – відзначає у своєму тревел-блозі словацький мандрівник Марек Норовський.

Все частіше зона відчуження привертає увагу митців. Зокрема ці стінописи були створені на знак того, що природа відвоювала цю територію після зникнення людини. В Чорнобильській зоні нині мешкає багато червонокнижних видів тварин.

Один із найбільш відомих стінописів Чорнобиля можна побачити всередині недобудованої градирні. Малюнок створив австралійський художник Гвідо ван Хелтен до тридцятирічної річниці аварії на ЧАЕС. Після появи арту, це місце привертає увагу багатьох…

Загоризонтна радіолокаційна станція для раннього виявлення запуску балістичних ракет “Дуга” свого часу була одним із військових об’єктів найвищого рівня секретності в СРСР. Вона й досі вражає своїми розмірами… Сьогодні це також одне з місць, у якому прагнуть побувати туристи.


“Ангел Чорнобиля, що сурмить”. Пам’ятник над алеєю пам’яті жертв чорнобильської катастрофи на території меморіального комплексу “Зірка Полинь” у Чорнобилі.
Фото: menelsil

Повертаючись до міні-серіалу «Чорнобиль» варто відзначити, що автори називають його «не фільмом-катастрофою, а людською історією». Серіал знімали у Литві та Україні. Прототипом Чорнобильської АЕС у фільмі стала Інгалінська атомна електростанція. У якості Прип’яті у фільмі показали спальний район Вільнюса. Фінальні епізоди фільму знімали у Києві.

Покинутий парк розваг… Фото: Vaidas Gegužis

Згідно статистики, торік Чорнобиль відвідало 70 тисяч туристів. До кінця цього року експерти прогнозують зростання охочих відвідати місце техногенної катастрофи до 100 тисяч.

Центральне фото: Анна Лауренська

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2019-06-20T15:36:36+03:00 20 Червня, 2019|Без категорії|Коментарі Вимкнено до Чорнобиль. Якими краєвидами зустрічає туристів зона відчуження?