Додай петриківку до буднів! В Україні запровадили благодійну арт-ініціативу

Прекрасні петриківські та самчиківські розписи розквітли на шовкових хустках та записниках з легкої руки громадських активістів.

Незвичайний мистецький проєкт реалізували в Україні з благодійною метою.

– Впродовж років займаємось вивченням та популяризацією наших етнічних розписів. Проводимо майстер-класи та створюємо арт-об’єкти. Навчаємо малювати інших та самотужки досліджуємо джерела. Намагаємось розповідати про наше мистецтво усіма доступними способами, – відзначає лідер мистецької ініціативи UAMAZE Ірина Чиркова.

Щоб залучати до мистецького руху якомога ширшу аудиторію та не дати автентичним українським розписам забутися, активісти організували благодійний проєкт і випустили серію хусток із самчиківським розписом та петриківкою.

– Авторські малюнки перенесли на натуральний шовк і були дійсно вражені фантастичним результатом, який отримали. Придбавши таку хустку, кожен може здійснити власний внесок у розвиток національних розписів. А ще у такий простий спосіб кожен може наблизити до себе це високе мистецтво, зробити його частинкою свого життя, – переконана пані Ірина.

В колекції благодійного арт-проєкту чотири хустки: темно-синя, лавандова та блакитна з самчиківським розписом, а також фіолетова з петриківським. Вартість авторської хустки, запакованої в тубус, склала 960 гривень. Замовити будь-яку з хусток, і тим самим підтримати проєкт, можна заповнивши он-лайн форму https://forms.gle/egHy9jDwX63U3eR9A

Раніше у межах проєкту арт-активісти випустили і записники з петриківською обкладинкою. Доступно до замовлення за посиланням: https://forms.gle/98umPb545jLiHyXz9

Ініціатори акції вірять: перенесення елементів давніх розписів та повсякденні речі стане найкращою популяризацією і гарантією передачі культурних традицій від покоління до покоління.

Самчиківський та петриківський розписи були втілені в цих дивовижних хустках, щоб частинка української арт-ідентичності…

Опубліковано Панський Кошик Вівторок, 27 серпня 2019 р.
Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
2019-11-09T10:54:53+02:00 Листопад 8th, 2019|Мистецтво, Новини|0 Коментарі

Залишити коментар