Прокачати підлітка! В Україні планують видати книгу-челендж для дітей

Мотиваційний щоденник CHALLENGER – видання для підлітків, що поєднує у собі арт-практики, психологію та навіть сучасну українську культуру. В Україні подібний проєкт реалізовують вперше.

Видати незвичайний арт-щоденник наважилися активісти ГО “Креатори” та професійний сімейний психолог Ельвіра Леоненко.

– Як нині сприймають підлітків? Батьки хвилюються, що діти залишаються заглибленими у девайси, нічого не прагнуть… Насправді сучасні підлітки мають достатньо бажань та прагнень, однак часто не вміють ставити цілі та діяти тут і зараз задля їх досягнення, – розповідає психологиня проєкту Ельвіра Леоненко. – Ми вирішили створити книгу, яка буде по-справжньому корисною і яку підліток зможе написати про себе сам, дослідивши власне «Я» та внутрішні ресурси.

Обкладинка та один із розворотів видання Щоденник CHALLENGE

В основу щоденника лягли інструменти планування, самомотивації, екологічне мислення і навіть інтерактивні роботи сучасних українських художників та муралістів, як виклик креативності. Результатом став чималий об’єм корисної інформації, що постала у форматі окремих завдань на щодень. Щоденник містить більше 150 сторінок і кожна є унікальною та особливою.

– До всього ми маємо честь опублікувати мотивуючі цитати відомих українців: Джамали, Тараса Тополі, Інни Поперешнюк, Злати Огнєвіч, Максима Оробця та інших. Ми запропонували їм пригадати себе у підлітковому віці та звернутися до підлітків із сторінок щоденника фразою «Коли я був у твоєму віці, я б хотів, щоб мені сказали…». Це видавалося хорошою ідеєю, аж поки ми не побачили результат. Він надпотужний! Віримо, що ці думки дійсно надихнуть нове покоління бути кращою версією себе, – розповідає експерт з комунікацій Наталія Тищенко.  

Щоб видати цей незвичайний щоденник, що має стати насамперед другом своєму власнику, команда оголосила збір коштів на всеукраїнській краудфандинговій платформі Спільнокошт і має зібрати 65 тисяч гривень до середини грудня.

– Вихід видання заплановано на лютий 2020 року. Вже нині кожен може пердзамовити щоденник, здійснивши внесок через Спільнокошт від 450 гривень і обравши відповідний подарунок. Це є не лише корисне придбання для власної дитини, але й благодійність, адже кожну десяту книгу першого накладу буде передано підліткам, які перебувають в кризових ситуаціях, або ж мають досвід тривалого лікування, – констатують автори.

Поки триває збір, автори оголосили ще й масове тестування щоденника, учасником якого може стати кожен охочий. Для участі достатньо написати в приватні повідомлення сторінки проєкту у Фейсбуці та отримати у відповідь електронну версію обраних розворотів. Надіславши відгук по результату тестування, учасники зможуть отримати подарунки від авторів, а головне – допомогти вдосконалити корисне видання.

Незвичайне видання нині тестують діти та підлітки по всій Україні
– Класно, що в ньому можна малювати, дописати, закреслити, розфарбувати, – відзначають тінейджери.

– Нині ми отримуємо неймовірні відгуки та слова підтримки не лише з України, але й від діаспор! Оцінивши наповнення, дорослі стверджують що й самі не відмовилися б пройти такий челендж. Власне, це не заборонено. Дорослим також можна, бо, зрештою, усі ми в душі трішки підлітки…

Підтримати проєкт можна за посиланням:
https://biggggidea.com/project/pershij-ukranskij-motivatsijnij-schodennik-dlya-pidlitkiv/

– Щоб діти та підлітки дійсно читали та заповнювали щоденник, його було написано їх мовою. Відповідно формували і оформлення. Результатом дійсно пишаємось – вийшло легко, яскраво та з гумором! Але деякі моменти ще вдосконалимо за результатами тестувань – кажуть автори.
Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2019-11-18T20:09:55+02:00 18 Листопада, 2019|Новини|Коментарі Вимкнено до Прокачати підлітка! В Україні планують видати книгу-челендж для дітей