Національна хустка. Петриківський розпис прикрасив аксесуари преміум-класу

Хустки та шалі із українськими етнічними розписами та петриківкою від знаних майстринь випустили в Україні.

Авторкою незвичайного проекту з популяризації давнього українського мистецтва у новому форматі стала українка Анна Семенова.

– Я завжди любила носити хустки. Ці аксесуари завжди доречні і є безліч варіантів того, як вони можуть створити по-справжньому стильний образ, – розповідає мисткиня.

Ідея перенести петриківку і розписи в українському стилі на шовк та створити хустки з національними принтами з’явилася несподівано.

– На той час мала проект поштових листівок, у тому числі з петриківкою. Якось подумалось, що це мистецтво наскільки прекрасне, що заслуговує квітнути і на тканині.  Досить відомими у світі є турецькі, дагестанські хустки, хустки інших національностей. Мені ж захотілося побачити наші українські візерунки в новому форматі, – ділиться Анна Семенова.

До нового проекту авторка долучила відомих українських художниць – Олесю Вакуленко та Катерину Д’яченко. Вони й створили дивовижну петриківку та українські етнічні розписи, що лягли в основу хусток.

– У якості полотна обрали натуральний шовк найвищої якості і були приємно вражені результатом! Наші хусточки і шалики прекрасно поєднуються із сучасним гардеробом. Вони додають “етнічної родзинки” до стилю своєї господині, – відзначає пані Анна. – Тепер впевнено можу сказати: коли традиційне мистецтво знаходить вираження у сучасній формі – це надзвичайно. Це дозволяє нам вивчати культуру, звичаї, пам’ятати своє коріння. Бо візерунки на хустках створені не просто так. Вони мають давню історію і потужний зміст. Саме тому сенси візерунків розкриваємо у паспорті до кожного виробу. Тому що це не чергова річ, але річ із сенсом.

Нині петриківські хустки продаються не лише в Україні, але й закордон. Автори ж мають намір вже невдовзі випустити нову колекцію з новими малюнками.

Фото надані майстернею крафтових подарунків ПАНСЬКИЙ КОШИК

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Follow Me
Instagram
2019-12-19T10:35:43+02:00 11 Грудня, 2019|Новини|4 коментарі

4 коментарі

  1. Алла 24.06.2019 у 13:57

    неймовірна краса !!!!! де можна придбати ? дякую

  2. Тетяна 07.08.2019 у 16:11

    Дуже гарно та стильно! Як можна придбати?

Коментарі закриті.

error: Content is protected !!