Як підготувати дитину до школи? 5 корисних занять-ідей

Шкільні будні не за горами і цього року вони обіцяють бути стресовими як ніколи. Нові правила перебування у школі, максимально обмежене спілкування, висока ймовірність дистанційного навчання… Усе це не додає настрою.

І хоч здається, що в такій ситуації найбільше стресують батьки, насправді саме дітям доведеться з усім цим давати раду.

Ідеями того як полегшити процес адаптації та спрямувати дитячу енергію у правильне русло діляться автори українського видання Щоденник Challenger. На їх думку в умовах експерименту під назвою “Школа 2020” дитині важливо:

  1. Навчитися плануванню

В ідеалі планувати варто тиждень, місяць, рік, день. Однак робити це грамотно та ще й отримувати від того задоволення вміє не кожен дорослий. Навчіть дитину планувати свій час у тій ситуації коли справ та “хвостів” накопичилося украй багато. Для цього важливо розділити справи на: “Ті, які я неодмінно хочу встигнути сьогодні”, “Справи, які було б добре встигнути сьогодні. Але раптом що – можна і відкласти”, “Справи, які я можу делегувати” (так-так, делегувати потрібно вчитися з малого!) та “Справи які я вирішив не робити взагалі”. Останній пункт може здивувати та він украй необхідний у плані відмови від другорядних завдань і зосередження на головному! Та й зрештою, якщо ставити перед собою нереально довгі переліки “до виконання” у результаті відпаде бажання робити будь-що взагалі.

2. Завести спорт-трекер

В умовах карантину та дистанційного навчання, зростає потреба занять спортом. Як свідчать самі батьки, чимало школярів втратили спортивну форму у зв’язку з неможливістю відвідування секцій та гуртків і постійного сидіння вдома. Щоб мотивувати дитину займатися регулярно навіть вдома можна завести спорт-трекер, яскраво його оформити та додати до нього окремі вправи чи види спорту. 

3. Організувати дні “gadjetfree”

Дистанційне навчання, що відбувається в онлайновому режимі, суттєво збільшило навантаження на очі. У цьому руслі є сенс домовитися з дитиною щоб один вихідний на тиждень або хоча б на місяць минав у форматі “gadjetfree”, тобто без гаджетів. Впровадьте це як правило і запропонуйте дитині сформувати власний “щит від гаджетів” із занять якими можна щайматися цього дня – гуляти, творити, виготовляти щось власноруч… Важливо показати що це можливо власним прикладом!

 4. Навчитися способам відновлення внутрішнього спокою

Якби нас ще в дитинстві навчили долати стресові ситуації, життя було б простішим, правда ж? Зробіть це для своїх дітей! Роздрукуйте плакат із десятьма способами відновити дзен та повісьте біля робочого місця вдома. В ідеалі – також розкажіть про техніку медитації. 

5. Скласти власний ТОП перемог та фейлів

Готуйтеся до того що не все цього року буде ідеально! І підготуйте до цього дитину. Запропонуйте скласти ТОП власних перемог та доповнити його ТОПом фейлів. Головний меседж цієї вправи: “Помилятися – нормально. Навіть помиляючись, ми досягаємо успіху, якщо не зупиняємось”. До речі, якщо перелік перемог може бути публічним, то помилки та фейли дозвольте дитині лишити в таємниці від всіх.

І нехай цей навчальний рік стане роком перемог для Вашої дитини.

Ідеї узято з книги Щоденник Challenger. Замовити книгу можна за посиланням https://forms.gle/8HBVcMg7JqheCQ2h9

Центральне фото: albumphototoday

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2020-08-28T14:35:06+03:00 25 Серпня, 2020|Ідеї, Новини|0 Коментарі

Залишити коментар