Як давні українські мистецтва перетворюють у сучасні тренди…

Петриківка – на хустках, вишивка – на гаманцях, ремесла – у дівочому щоденнику… Український колорит все частіше постає у новому форматі і дивує навіть скептиків!

Ділимося незвичайними історіями, де основою успіху стало переосмислення давніх українських мистецтв. 


“Нам відверто говорили: “Невже це комусь цікаво?”

Незвичайний щоденник натхнення та мотивації випустили в Україні цього року. Популярні нині психологічні практики для саморозвитку поєднали… з українською петриківкою.

– До видання увійшли 12 картин відомих українських художниць: Катерини Криволап, Марини Саркісян, Анастасії Чуднівець, Євгенії Кушнір. Це так звані “українські мандали”, де петриківку сцонцентровано у колі, – розповідають автори проєкту на сторінці Розумний щоденник у Фейсбуці. – Ми не просто додали їх для натхнення, але й розробили на їх основі розмальовки. Відтак, кожна власниця щоденника може творити красу спільно з українськими мисткинями.

Щоденник МОЯ НОВА ІСТОРІЯ отримує схвальні відгуки як в Україні, так і від діаспор. Однак, як зізнаються самі автори, на початку мало хто вірив в успіх проєкту.

– Нам не раз відверто говорили: “Петриківка? Серйозно? Невже це комусь цікаво?”. Ми вирішили довести, що не лише цікаво, але і дуже сучасно, – відзначають автори.

Більш детально про проєкт можна дізнатися ТУТ

 


Вишивка на гаманцях

Вишиванка – це цілком зрозуміло. Але от щоб вишивка на гаманцях… Незвичайні вироби презентує майстерня Панський кошик. 

– Такі вироби цінуються як в Україні, так і закордоном. Адже йдеться про авторську ручну роботу, – констатують у майстерні.  – Вишивка – це, зрештою, вічний тренд.

На разі одразу кілька майстерень в Україні виготовляють виготовляють таку вишиту красу…


Хустки з розписом

Петриківські та самчиківські розписи розквітли на шовкових хустках з легкої руки майстрів України. Незвичайний мистецький проєкт реалізували із благодійною метою.

– Впродовж років займаємось вивченням та популяризацією наших етнічних розписів. Проводимо майстер-класи та створюємо арт-об’єкти. Навчаємо малювати інших та самотужки досліджуємо джерела. Намагаємось розповідати про наше мистецтво усіма доступними способами, – відзначає лідер мистецької ініціативи Ірина Чиркова.

Щоб залучати до мистецького руху якомога ширшу аудиторію, не дати автентичним українським розписам забутися, активісти організували благодійний проєкт і випустили серію хусток із самчиківським розписом та петриківкою.

В колекції чотири хустки. Замовити будь-яку з хусток, і тим самим підтримати проєкт, можна заповнивши он-лайн форму https://forms.gle/egHy9jDwX63U3eR9A


Український колорит, як тема для креативу

Покреативити на тему української культури пропонують і автори нового артщоденника “ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ДІВЧАТ”.

– Щоденник розроблено для дівчаток 9-16 років з метою розвитку креативності, письменницьких і навіть підприємницьких навичок, – констатують видавці – проєкт “Читай українською”

Щоденник містить тематичні розділи, де і пізнання себе, і пошуки натхнення, і випробування на фантазію… А ще унікальний розділ з українським колоритом, що пропонує дівчаткам переосмислити на новий лад традиційний віночок, вишивку, нафантазувати історію скіфської пекторалі…

– Тему української культури, національних мистецтв та ремесел, на наш погляд, варто популяризувати серед молодшого покоління. Якщо ми будемо робити це достатньо якісно, то наш спадок ніколи не буде втрачено, а молодь творитиме власну історію, а не віддаватиме шану іноземним брендам, – переконані видавці. 

Видання вийде друком у квітні 2021 року.  Поки що ж триває передзамовлення щоденника. Більш детально про проєкт – читайте ТУТ

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram

Залишити коментар