5 випадків, коли українці поставили на автентику… і зірвали джекпот

Успіх гурту Go_A на Євробаченні змусив багатьох поглянути на українську автентику, як на новий сучасний тренд.

Ми зібрали історії, що доводять: українська колоритна нотка може стати передумовою справжнього успіху! 


Сенсаційний “неформат”

Пісня «Шум» українського гурту Go_A посіла п’яте місце у фіналі пісенного конкурсу «Євробачення-2021», але натомість очолила топ у Spotify! Нині люди з усього світу танцюють під “Шум” та переспівують композицію… І це справжнісінький успіх!

Разом з тим варто пригадати який спротив відчував гурт, беручи участь у національному відборі. Про це розповів український ведучий Сергій Притула.

-Історія потрапляння гурту у відбір заслуговує окремої уваги. Позаяк, це той випадок, коли спрацювала “чуйка” продюсерів СТБ, які “перелопатили” гігабайти треків молодих і не дуже медійних українських команд у пошуку “родзинок”. І коли музичний продюсер нацвідбору Руслан Квінта набрав Go_A і запропонував їм долучитись до відбору, то в слухавку почув щось на кшталт: “а ви точно нам телефонуєте? Ми ж, типу, неформат і по тєлєку нас не показують, – поділився Притула.

Далі ж було чимало критики від самих українців, які далеко не одразу оцінили і пісню “Соловей”, з якою не вдалось виступити через пандемію, і навіть зовнішність фронтвумен Катерини, і виконання саме українською. Однак нова пісня “Шум” виявилась ще потужнішою, на думку шоумена.

– Слава Богу, глядачі, зазвичай, не є учасниками підкилимних ігор, а голосують серцем. І наш “Шум” відгукнувся у серцях глядачів УСІХ без винятку країн. Всі 38 країн дали нам бали від глядачів! – відзначив Сергій Притула.


“Невже це комусь цікаво?”

Ще один проєкт, що зробив ставку на автентику, був реалізований на початку року. Це Щоденник натхнення та мотивації для жінок МОЯ НОВА ІСТОРІЯ, в якому психологічні практики для саморозвитку поєднали… з українською петриківкою.

– До видання увійшли 12 картин відомих українських художниць: Катерини Криволап, Марини Саркісян, Анастасії Чуднівець, Євгенії Кушнір. Це так звані “українські мандали”, де петриківку сцонцентровано у колі, – розповідають автори проєкту на сторінці Розумний щоденник у Фейсбуці. – Ми не просто додали їх для натхнення, але й розробили на їх основі розмальовки. Відтак, кожна власниця щоденника може творити красу спільно з українськими мисткинями.

Щоденник МОЯ НОВА ІСТОРІЯ отримує схвальні відгуки як в Україні, так і від діаспор. Однак, як зізнаються самі автори, на початку мало хто вірив в успіх проєкту.

– Нам не раз відверто говорили: “Петриківка? Серйозно? Невже це комусь цікаво?”. Ми вирішили довести, що не лише цікаво, але і дуже сучасно, – відзначають автори.

 


Малюй як митець!

Картини за номерами – досить популярний вид творчості. Однак розпис рандомних картинок з інтернету – це вже моветон. А от розписати картину за мотивами роботи українського художника – чудова можливість доторкнутися до українського мистецтва.

Проєкт “Українська арт-галерея” нещодавно підірвав мережі. Активісти розробили набори для творчості за мотивами петриківського та самчиківського розписів, які створили українські художниці – Катерина Криволап та Катерина Гнєушева. 

Кошти від продажу наборів йдуть на популяризацію українського мистецтва.

Сторінка проєкту: https://chytay.in.ua/projects_pictures.php


І вишите твоє ім’я на ньому…

Вишивку нині можна побачити і на взутті, і на сумочках, і на гаманцях… Але щоб брелоки із закодованими іменами? Такого ще не було.

У кожному такому брелокові “кодують” ім’я власника чи власниці за системою, де кожна літера алфавіту відповідає тому чи іншому символу на полотні. Виходить яскраво та незвичайно!

Колір канви, шкіри та шиття підбирають за бажанням власника.

Сторінка проєкту: https://www.facebook.com/pankoshyk/

 


Хустки з розписом

Петриківські та самчиківські розписи розквітли на шовкових хустках з легкої руки майстрів України. Незвичайний мистецький проєкт реалізували із благодійною метою.

– Впродовж років займаємось вивченням та популяризацією наших етнічних розписів. Проводимо майстер-класи та створюємо арт-об’єкти. Навчаємо малювати інших та самотужки досліджуємо джерела. Намагаємось розповідати про наше мистецтво усіма доступними способами, – відзначає лідер мистецької ініціативи Ірина Чиркова.

Щоб залучати до мистецького руху якомога ширшу аудиторію, не дати автентичним українським розписам забутися, активісти організували благодійний проєкт і випустили серію хусток із самчиківським розписом та петриківкою.

В колекції чотири хустки. Замовити будь-яку з хусток, і тим самим підтримати проєкт, можна заповнивши он-лайн форму https://forms.gle/egHy9jDwX63U3eR9A


Український колорит, як тема для креативу

Покреативити на тему української культури пропонують і автори нового артщоденника ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ДІВЧАТ.

– Щоденник розроблено для дівчаток від 9 років з метою розвитку креативності, розкриття талантів, – констатують видавці – проєкт “Читай українською”

Щоденник містить тематичні розділи, де і пізнання себе, і пошуки натхнення, і випробування на фантазію… А ще унікальний розділ з українським колоритом, що пропонує дівчаткам переосмислити на новий лад традиційний віночок, вишивку, нафантазувати історію скіфської пекторалі…

– Тему української культури, національних мистецтв та ремесел, на наш погляд, варто популяризувати серед молодшого покоління. Якщо ми будемо робити це достатньо якісно, то наш спадок ніколи не буде втрачено, а молодь творитиме власну історію, а не віддаватиме шану іноземним брендам, – переконані видавці. 

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2022-02-05T21:41:12+02:00 29 Травня, 2021|Ідеї, Без категорії, Література, Мистецтво, Український контент|Коментарі Вимкнено до 5 випадків, коли українці поставили на автентику… і зірвали джекпот