Проєкти, що круто популяризують українське мистецтво

Український колорит все частіше постає у сучасних та незвичайних проєктах. Ми зібрали до цієї добірки найцікавіші, щоб продемонструвати як же це насправді неймовірно – коли в основу лягає національна нотка!

Малюй як митець!

Картини за номерами – досить популярний вид творчості. Однак розпис рандомних картинок з інтернету – це вже моветон. А от розписати картину за мотивами роботи українського художника – чудова можливість доторкнутися до українського мистецтва.

Проєкт “Українська арт-галерея” нещодавно підірвав мережі. Активісти розробили набори для творчості за мотивами петриківського та самчиківського розписів, які створили українські художниці – Катерина Криволап та Катерина Гнєушева. 

Кошти від продажу наборів йдуть на популяризацію українського мистецтва.

Сторінка проєкту: https://chytay.in.ua/projects_pictures.php


 

Хустки з розписом

Петриківка та самчиківка – це настільки круто, що надихає креативників створювати нові і нові продукти. Нещодавно з легкої руки майстрів українські розписи розквітли на шовкових хустинах.

– Впродовж років займаємось вивченням та популяризацією наших етнічних розписів. Проводимо майстер-класи та створюємо арт-об’єкти. Навчаємо малювати інших та самотужки досліджуємо джерела. Намагаємось розповідати про наше мистецтво усіма доступними способами, – відзначає лідер мистецької ініціативи Ірина Чиркова.

Щоб залучати до мистецького руху якомога ширшу аудиторію, не дати автентичним українським розписам забутися, активісти організували випустили серію хусток із самчиківським розписом та петриківкою. В колекції чотири хустки. Замовити будь-яку з хусток, і тим самим підтримати проєкт, можна заповнивши он-лайн форму https://cutt.ly/GOQYOF0


Петриківка, що дарує натхнення!

Ще один проєкт, що зробив ставку на автентику – “Щоденник натхнення та мотивації для жінок МОЯ НОВА ІСТОРІЯ”, в якому психологічні практики для саморозвитку поєднали… з українською петриківкою.

До видання увійшли 12 картин відомих українських художниць. Це так звані “українські мандали”, де петриківку сцонцентровано у колі. 

– Ми не просто додали їх для натхнення, але й розробили на їх основі розмальовки. Відтак, кожна власниця щоденника може творити красу спільно з українськими мисткинями., – відзначають автори.

Перший тираж щоденника став бестселером серед українських діаспор. 

Сторінка проєкту: https://cutt.ly/qOQYEmB


Для розвитку креативності…

Покреативити на тему української культури пропонують дітям автори артбука “таємне життя дівчат”. 

Щоденник містить тематичні розділи, де і пізнання себе, і пошуки натхнення, і випробування на фантазію… А ще унікальний розділ з українським колоритом, що пропонує дівчаткам переосмислити на новий лад традиційний віночок, вишивку, нафантазувати історію скіфської пекторалі…

– Тему української культури, національних мистецтв та ремесел, на наш погляд, варто популяризувати у першу чергу серед молодшого покоління. Якщо ми будемо робити це достатньо якісно, то наш спадок ніколи не буде втрачено, а молодь творитиме власну історію, а не віддаватиме шану іноземним брендам, – переконані видавці.

Сторінка проєкту: https://cutt.ly/wOQYbFx


Квест-розмальовка з писанками

Популяризувати культуру у дитячих розмальовках? Запросто

Очікуючи на весну та Великдень, українські креативники розробили велетенську розмальовку-квест для дітей. Його родзинкою стали авторські українські писанки, створені художницею Оленою Завітайло на основі традиційних писанок.

Доповнили красу милі малюнки ілюстраторки Ірини Бабенко.

Сторінка проєкту: https://chytay.in.ua/book.php?book_id=118

 

Підпишись на УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕНТ тут:
Facebook
Twitter
Instagram
2022-08-22T19:30:30+03:00 2 Лютого, 2022|Новини|Коментарі Вимкнено до Проєкти, що круто популяризують українське мистецтво