Український колорит все частіше постає у сучасних та незвичайних проєктах. Ми зібрали до цієї добірки найцікавіші, щоб продемонструвати як же це насправді неймовірно – коли в основу лягає національна нотка!
Малюй як митець!
Картини за номерами – досить популярний вид творчості. Однак розпис рандомних картинок з інтернету – це вже моветон. А от розписати картину за мотивами роботи українського художника – чудова можливість доторкнутися до українського мистецтва.
Проєкт “Українська арт-галерея” нещодавно підірвав мережі. Активісти розробили набори для творчості за мотивами петриківського та самчиківського розписів, які створили українські художниці – Катерина Криволап та Катерина Гнєушева.
Кошти від продажу наборів йдуть на популяризацію українського мистецтва.
Сторінка проєкту: https://chytay.in.ua/projects_pictures.php
Хустки з розписом
Петриківка та самчиківка – це настільки круто, що надихає креативників створювати нові і нові продукти. Нещодавно з легкої руки майстрів українські розписи розквітли на шовкових хустинах.
– Впродовж років займаємось вивченням та популяризацією наших етнічних розписів. Проводимо майстер-класи та створюємо арт-об’єкти. Навчаємо малювати інших та самотужки досліджуємо джерела. Намагаємось розповідати про наше мистецтво усіма доступними способами, – відзначає лідер мистецької ініціативи Ірина Чиркова.
Щоб залучати до мистецького руху якомога ширшу аудиторію, не дати автентичним українським розписам забутися, активісти організували випустили серію хусток із самчиківським розписом та петриківкою. В колекції чотири хустки. Замовити будь-яку з хусток, і тим самим підтримати проєкт, можна заповнивши он-лайн форму https://cutt.ly/GOQYOF0
Петриківка, що дарує натхнення!
Ще один проєкт, що зробив ставку на автентику – “Щоденник натхнення та мотивації для жінок МОЯ НОВА ІСТОРІЯ”, в якому психологічні практики для саморозвитку поєднали… з українською петриківкою.
До видання увійшли 12 картин відомих українських художниць. Це так звані “українські мандали”, де петриківку сцонцентровано у колі.
– Ми не просто додали їх для натхнення, але й розробили на їх основі розмальовки. Відтак, кожна власниця щоденника може творити красу спільно з українськими мисткинями., – відзначають автори.
Перший тираж щоденника став бестселером серед українських діаспор.
Сторінка проєкту: https://cutt.ly/qOQYEmB
Для розвитку креативності…
Покреативити на тему української культури пропонують дітям автори артбука “таємне життя дівчат”.
Щоденник містить тематичні розділи, де і пізнання себе, і пошуки натхнення, і випробування на фантазію… А ще унікальний розділ з українським колоритом, що пропонує дівчаткам переосмислити на новий лад традиційний віночок, вишивку, нафантазувати історію скіфської пекторалі…
– Тему української культури, національних мистецтв та ремесел, на наш погляд, варто популяризувати у першу чергу серед молодшого покоління. Якщо ми будемо робити це достатньо якісно, то наш спадок ніколи не буде втрачено, а молодь творитиме власну історію, а не віддаватиме шану іноземним брендам, – переконані видавці.
Сторінка проєкту: https://cutt.ly/wOQYbFx
Квест-розмальовка з писанками
Популяризувати культуру у дитячих розмальовках? Запросто
Очікуючи на весну та Великдень, українські креативники розробили велетенську розмальовку-квест для дітей. Його родзинкою стали авторські українські писанки, створені художницею Оленою Завітайло на основі традиційних писанок.
Доповнили красу милі малюнки ілюстраторки Ірини Бабенко.
Сторінка проєкту: https://chytay.in.ua/book.php?book_id=118